Mustafa Destici’den uyarı: ‘Bu yanlıştan derhal dönülmeli’

tarafından
965
Mustafa Destici’den uyarı: ‘Bu yanlıştan derhal dönülmeli’

Edirne’de 10 Kasım törenleri sırasında ‘Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi’ sloganı atan 21 yaşındaki Emine Şahin’in, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BBP lideri Mustafa Destici’den tutuklamaya sert tepki geldi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,’Atatürk ilah değildir’ dediği için tutuklanan 21 yaşındaki Emine Şahin ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı. Destici, yaşanan hukuksuzluğa tepki göstererek, “”Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi” dediği için bir insan bu ülkede tutuklanıyorsa pes artık. Derhal bu yanlıştan dönülmelidir.” dedi.

Twitter’dan paylaşım yapan Destici, şu ifadeleri kullandı:

“Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi” dediği için bir insan bu ülkede tutuklanıyorsa pes artık. Derhal bu yanlıştan dönülmelidir. Milletimiz tahrik edilerek ortak inanç ve değerlerimiz üzerinden ayrıştırılmasına müsade edilmemelidir.

TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU

Twitter’dan açılan #AtatürkİlahDeğildir hashtagiyle tepki gösteren vatandaşlar, Şahin’in serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Edirne’de 10 Kasım törenleri sırasında attığı slogan nedeniyle polis tarafından gözaltına alınan üniversite öğrencisi Emine Şahin (21), ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ suçlamasıyla tutuklandı.

Edirne’deki törenlerde, tören alanının yanından geçen Emine Şahin, “Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi” sloganı attı. Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan Şahin, daha sonra ‘Atatürk’e hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

‘Bu şekilde anmak dinime aykırı’
Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Emine Şahin, pişman olmadığını bu şekilde anmanın dinine aykırı olduğunu savunarak tören alanına da bilerek geldiğini söyledi. Geceyi gözaltında geçiren Şahin, işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan Emine Şahin, ‘Atatürk hatırasına alenen hakaret’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Twitter’da gündem oldu
Twitter’dan açılan #AtatürkİlahDeğildir hashtagi ile tepki gösteren vatandaşlar, binlerce tweetle durumu protesto etti. #AtatürkİlahDeğildir hashtagiyle Türkiye’de birinciliğe otururken dünya sıralamasında 6’ncı oldu.