Ana Sayfa HABERLER MİT, Afrin’de sahaya indi, 100 teröristi…

MİT, Afrin’de sahaya indi, 100 teröristi…

455

Zeytin Dalı Harekatı’nda MİT ilk kez operasyonel görev üstlendi

Burseya Dağı’nda ele geçirilen teröristlerin yer göstermesi sonucu, dağın içine doğru kazılan çok sayıda tünel bulundu. TSK ve ÖSO, tünellerde terörist avı başlattı.

Burseya’yı ele geçiren TSK ve ÖSO, yakaladıkları PYD’linin “Hepsi mühimmatsız tünellerde” demesi üzerine hain avına çıktı.

Akşam’ın haberine göre: Afrin operasyonunda Burseya dağının zirvesine 5 km mesafede bir çok tünel ve içinde de perişan halde teröristle karşılaşıldı. Sağ yakalanan teröristler Afrin’e yönelik operasyonun Türkiye’de dillendirilmeye başladığı dönemde sözde komutanların kendilerine tüneller kazdırdığını, 20 Ocak’tan sonra sözde bölge sorumlularının Afrin’in merkezine kaçtığını, 100 teröristi mühimmatsız tünellerde bıraktığını söyledi. Teröristler diğer tünellerin de yerlerini ÖSO güçlerine gösterdi. Bunun üzerine sayıları 100’ü bulan tünellerde gizlenen teröristlerin yakalanması için operasyonun düğmesine basıldı.

Zeytin Dalı Harekatı’nda MİT ilk kez operasyonel görev üstlendi. SAT-SAS komandoları, bomba imha uzmanı ve keskin nişancılardan oluşan 40 kişilik tim, TSK ve ÖSO’nun önünde ilerliyor.

” Zeytin Dalı Harekatı”nda MİT ilk kez operasyonel bir görev üstlendi. SAT-SAS komandoları, bomba imha uzmanı ve keskin nişancılardan oluşan 40 kişilik tim, TSK ve ÖSO unsurlarının önünde ilerliyor, pusuda bekleyen hainleri etkisiz hale getiriyor.

MİT SAHADA

TSK’nın Afrin’deki teröristleri temizlemeye yönelik başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı” aralıksız sürüyor. Operasyonlara MİT ve ÖSO da katılıyor. MİT Afrin’de ilk kez operasyonel bir görev üstlendi.

TSK VE ÖSO’NUN ÖNÜNDE İLERLİYOR

SAT – SAS komandoları, bomba imha uzmanı ve keskin nişancılardan oluşan MİT bünyesinde oluşturulan 40 kişilik tim, TSK ve ÖSO unsurlarının önünde ilerliyor. MİT’nin operasyon timi sızma, rehine kurtarma ve imha konularında uzman subay, astsubaylardan oluşuyor. Tim, pusuda bekleyen PYD’li teröristleri sızma operasyonlarla etkisiz hale getiriyor.

MERKEZDE 3500 TERÖRİST VAR

Afrin operasyonu, zorlu hava şartları nedeniyle ağır ama planlı bir şekilde hedefe yürüyor. Günde 4 kilometre alanda temizlik yapılıyor. İstihbarat birimlerinin yaptığı saha çalışmasında Afrin’de 3 bin 500 silahlı teröristin olduğunu belirledi. Harekatın odağında Afrin’in merkezine en hızlı şekilde girmek var.

Burseya Dağı eteklerinde gece gündüz teröristleri bölgeden temizlemek için çarpışan ÖSO güçleri cephede izlendi. Operasyon hainlerin kurduğu bombalı tuzaklar nedeniyle büyük titizlikle yürütülüyor.

İNLERİNDE ADIM ADIM HAİN AVI

MİT timi sızma, rehine kurtarma ve imha konularında uzman subay, astsubaylardan oluşuyor.

(Kaynak: Akşam)