Melih Gökçek ‘Desteklerim’ dedi isim verdi: Ben olmayacaksam o olmalı

tarafından
614
Melih Gökçek ‘Desteklerim’ dedi isim verdi: Ben olmayacaksam o olmalı

Melih Gökçek ‘Desteklerim’ dedi ve isim verdi: Ben olmayacaksam o olmalı! Yerel seçimler yaklaşırken partilerin kimi nereden aday çıkaracağı yakından takip ediliyor. Melih Gökçek ismi de gündemde yer almıştı.

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, yazdığı kulis yazısında Melih Gökçek’in “Ben olmayacaksam olması gereken isim Mehmet Özhaseki” dediğini iddia etti. Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere dair kulis yazısı yazdı. Takan, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi desteklediğini söyledi. Gökçek’in “Ben olmayacaksam olması gereken isim Mehmet Özhaseki” dediği iddia edildi.

GÖKÇEK’İN MHP ADAYLIĞI

Takan, “Gökçek, Bahçeli’ye çok çok teşekkür edecek” başlığıyla yayımlanan yazısında “Saraydaki kaynaklarımıza sorunca neler öğrendik neler. Öncelikle, bir süredir gündemden düşen Melih Gökçek’in MHP’den adaylığı konusu ile başlayalım” dedi.

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan ayrılan Melih Gökçek’in MHP’den adaylığı kesinlikle söz konusu değil” ifadesini kullanan Takan, şöyle devam etti:

‘Özhaseki’yi desteklerim’
“Melih Gökçek, bir yolunu bulmuş, —aracılar vasıtasıyla-aday gösterilirse Mehmet Özhaseki’yi kesinlikle destekleyeceğini Erdoğan’a söylemiş. Gökçek, yakın zaman içinde hem Devlet Bahçeli’ye hem de Erdoğan’a teşekkür ziyareti de planlıyormuş; ‘Devlet Bey’in yaklaşımını ve sonrasında Tayyip Bey’in yaklaşımını iade-i itibar olarak gördüğü için.”

“Ben olmayacaksam olması gereken isim Özhaseki’
“Kaynaklarım, bu görüşmelerde doğal olarak Ankara siyasetinin de konuşulacağını ve Gökçek’in Özhaseki aday olursa onun için çalışacağını söyleyeceğini belirtiyor. İktidar partisinde, belediye başkanlıklarında son tabloya genel hatları ile bakalım; Ankara’da Mehmet Özhaseki ismi öne çıkıyor. Melih Gökçek destekliyor. Melih Gökçek, “Ben olmayacaksam olması gereken isim Mehmet Özhaseki” diyor. Buna rağmen, Gökçek, Mehmet Özhaseki’nin de zorlanacağını düşünüyor. Neden? Verilen cevap; “Ankara’ya yönelik özel bir hikayesi yok.