‘Maceracı’ programının sunucusu yakalandı!

tarafından
562
‘Maceracı’ programının sunucusu yakalandı!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) kapatılan Samanyolu televizyonunda “Maceracı” isimli programı sunan Murat Yeni gözaltına alındı.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY’nin medya yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında örgütün kapatılan Samanyolu televizyonunda “Maceracı” isimli programı sunan Murat Yeni hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

Karar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Yeni’yi İstanbul’un Esenyurt ilçesi Piri Reis Mahallesi’ndeki evinde gözaltına aldı.

ERZİNCAN’A GETİRİLDİ

Erzincan’a getirilerek hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Yeni’nin, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ndeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

MURAT YENİ KİMDİR?

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Murat Yeni bir dönem sosyal medyanın gündeminde yer almıştı. Sunduğu yemek programı sonrasında aldığı kilolarla dikkatleri üzerine çeken “Maceracı” bağlı bulunduğu TV kanalının kapatılmasının ardından 2016 yılında Son Hedef TV’ye geçiş yapmıştı. Peki, Maceracı programının sunucu Murat Yeni kimdir?

Murat Yeni, 1975 doğumlu ve aslen Yozgatlıdır. Kanal A, Işık TV ve bazı radyo kanallarında program yaptıktan sonra özel bir TV kanalına geçmişti. Kervan isimli gezi programının çekimleri için giderken ekipçe yolda trafik kazası geçirmişler bu kaza sonucunda ünlü sunucu Murat Yeni yaralanmış, bir arkadaşı hayatını kaybetmiş bir arkadaşı da ağır yaralanmıştı. Bu olaydan sonra Kervan programı yayından kaldırılmış, Murat Yeni bir süre ekranlardan uzak kalmıştı. Murat Yeni daha sonra TRT’ye geçmiş ve bir dönem TRT’de çalıştıktan sonra eski kanalına geri dönerek bu kanalda Maceracı isimli programını sunmaya başlamıştır. Yaptığı program dolayısıyla Anadolu’nun birçok il ve ilçesini gezmiş ve yepyeni kültürleri tanıma imkanı bulmuştur. Programında yöresel lezzetleri de ekranlara taşıyan sunucu kilo almaya başlamasının ardından sosyal medyada gündem olmuştu.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası eski çalıştığı televizyon kanalı kapatılmış ve 2016 yılının sonunda Son Hedef TV’ye geçmişti. Murat Yeni Türkiye Yollarında isimli gezi programını sunmaya başlayan “Maceracı” son olarak FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.