Ana Sayfa GÜNDEM Hacı Muharrem’in sözlerine Cübbeli Ahmet Hoca’dan cevap geldi

Hacı Muharrem’in sözlerine Cübbeli Ahmet Hoca’dan cevap geldi

222

AK Parti’nin “Ne yapsalar boş. Göklerden gelen bir karar vardır” afişine skandal bir tepkide bulunan CHP’li Muharrem İnce’ye cevap Cübbeli Ahmet Hoca’dan geldi.

Muhafazakarlardan oy devşirmek için yapmadığı numara kalmayan ‘Hacı Muharrem’, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir fotoğrafının da yer aldığı Sezai Karakoç’un ‘Ne yapsalar boş. Göklerden gelen bir karar vardır‘ şiir mısralarının bulunduğu afişine tepki gösterirken skandal ifadeler kullandı. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Böyle bir din yok arkadaşlar. Göster bakayım kararı, nasıl bir karar bu? Yani Allah’tan karar varmış, öyle söylüyor. Yalana bak. Göklerden gelen bir karar varmış; mail mi geldi, Facebook’tan mı, Twitter’dan mı, nereden geldi?” şeklinde konuştu.

CÜBBELİ AHMET HOCA: BUNLARI KARIŞTIRMAYIN MUHARREM BEY

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi, Muharrem İnce’nin bu cahilce sözlerine cevap verdi.

Cübbeli Ahmet Hoca “Dinden imandan herkes bahsetmeye başladı. Bu din iman para etmeye başladı bu aralar. ‘Göklerden gelen bir karar vardır’ ifadesinde kararı ‘Allah gökte’ demiyor ki. Onu da anlayacak kadar kültürü müsait değil. Çünkü kararlar gökten geliyor. Yani melekler ve Cibril nereden iniyor. Cebrail (a.s.) NASA’nın uzay üssünden inmiyor heralde. İniş nereden olur? İniş göklerden olur. Ama melekler iner. Kaza ve kaderdeki her husus için, Berat gecesinde dosyalar alınır, Kadir gecesinde dosya teslimatı devam eder. Bir senelik olacak hadiseler Beraat gecesinde belirlenir. Onun için ‘Gökten gelen bir karar vardır’ lafı doğrudur. Çünkü Allah’ımız kararını Levh-i Mahfuz’a yazıyor. Levh-i Mahfuz göktedir. Allah’ımızın kararı göktedir. Allah’ımız gökte değildir. Bunları birbirine karıştırmayalım Muharrem Bey.” dedi.

İŞTE İNCE’NİN ELEŞTİRDİĞİ SEZAİ KARAKOÇ’UN ŞİİRİ

Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine

Sevgili, En sevgili, Ey sevgili, Uzatma dünya sürgünümü benim

Ülkendeki kuşlardan ne haber vardır, Mezarlardan bile yükselen bir bahar vardır, Aşk celladından ne çıkar madem ki yar vardır, Yoktan da vardan da ötede bir Var vardır, Hep suç bende değil beni yakıp yıkan bir nazar vardır, O şarkıya özenip söylenecek mısralar vardır, Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır, Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır, Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır, Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır, Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır, Sırların sırrına ermek için sende anahtar vardır, Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır, Senden ümit kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır

Sevgili, En sevgili, Ey sevgili