Erdoğan, dört ilçeye sitem etti: Türkiye yansa umurlarında değil

tarafından
478
Erdoğan, dört ilçeye sitem etti: Türkiye yansa umurlarında değil

Başkan Erdoğan’dan 4 ilçeye sitem: Türkiye yansa bunların umurlarında değil

AK Parti’nin yerel seçimlerde aday göstereceği 20 belediye başkan adayını açıklayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin kalesi olarak nitelendirilen Kadıköy, Beşiktaş, Şişli ve Çankaya ilçeleri için “Türkiye yansa bunların umurlarında değil” ifadelerini kullandı.

Partisinin grup toplantısında Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 20 ilin belediye başkan adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşması esnasında Kadıköy, Beşiktaş, Şişli ve Çankaya ilçelerini sayarak “Türkiye yansa umurlarında değil.” dedi.

“CHP’nin kaleleri bugünkü seviyesine büykşehir belediyesinin ve hükümetin yatırımları ile geldi” diyen Erdoğan’ın açıklamları şöyle;

“Hizmet ve projeden uzak bir anlayışla ülkemiz siyasetini zehirlemiştir”

Ana muhalefet partisi CHP tek parti döneminden beri hizmet ve projeden uzak bir anlayışla ülkemiz siyasetini zehirlemiştir. Belirli kesimlerin ideolojik fanatizmlerini istismar ederek kurdukları düzeni korumak gayeleridir. Bu nedenle CHP oyunu artırmak için teslim aldığı kesimlerin gözlerini açmasını engellemek için siyaset yapmaktadır.

“Türkiye yansa bunların umurlarında değil”

Çankaya, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli gibi yerlerdeki seçim sonuçlarına bakın hiçbirinin ülke gerçekleriyle ilgisi olmadığını görürsünüz. Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir. Buralardaki seçmen profili Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimden oluşuyor. Bu ilçelerde yaşayan sağduyulu vatandaşlarımız bilir ki bu ilçeler bugünkü seviyesine, belediyelerin değil büyükşehir belediyesinin ve hükümetin yatırımları sayesinde gelmiştir.

İstanbul adayı kim olacak? Erdoğan’dan gülümseten cevap

AK Parti grup toplantısının ardından gazetecilerin karşısına geçen Başkan Erdoğan’ın İstanbul adayı sorusuna verdiği cevap, muhabirler arasında gülüşmelere neden oldu.

AK Parti grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularına yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul için adayın belirlenmesi konusunda istişarelerin devam edip etmediği konusunda sorulan soruya “Yes” diye cevap verdi.

Erdoğan’ın bu cevabı etraftakileri gülümsetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul adayının belirlenmesi konusunda istişarelerin devam edip etmediği konusunda sorulan soruya Erdoğan, “Yes. Ne dedim. Yes dedim. Yani arkadaşlar çalışmalarını yürütüyorlar. Benim ağzımdan laf çekmeye çalışmayın” diye cevap verdi. Erdoğan’ın bu tepkisi muhabirleri gülümsetti