Elif Şafak’tan Batı’ya küstah çağrı: Türkiye’ye müdahale edin

tarafından
416
Elif Şafak’tan Batı’ya küstah çağrı: Türkiye’ye müdahale edin

Uluslararası toplumda Türkiye’yi karalamak için her fırsatı değerlendiren, seçim zamanlarında terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’ye oy isteyen sözde yazar Elif Şafak, Batı’ya, ‘Türkiye’ye müdahale edin’ çağrısında bulundu. Almanya’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla prim yapan Cem Özdemir’i kendisine rol model alan sözde yazar Elif Şafak, Türkiye’ye düşmanlık yaparak Avrupa’da prim kasmaya devam ediyor.

Uluslararası toplumda Türkiye’yi karalamak için her fırsatı değerlendiren Elif Şafak, İngiltere yayın yapan The Guardian için kaleme aldığı yazıda Batı’ya küstah bir çağrıda bulundu.

BAŞKAN ERDOĞAN’I DA HEDEF ALDI

ABD Başkanı Donald Trump’ın, casus papaz Brunson üzerinden Türkiye ekonomisini hedef alan yaptırımlarına karşı Başkan Erdoğan’ın “ABD mallarına boykot çağrılarını ve döviz bozdurma” taleplerinin Avrupa’yı ve Batı’yı protesto etmenin bir yolu olarak verildiğini ifade eden FETÖ’nün gelini Elif Şafak, Başkan Erdoğan’ı hedef aldı.

“TÜRKİYE’YE MÜDAHALE EDİN”

Her seçim döneminde terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’ye oy isteyen sözde yazar Elif Şafak, bu kez haddini aşarak Batı’ya “Türkiye’ye müdahale edin” çağrısında bulundu.

“Türkiye uzaklaşsa bile Batı, halkın direnmesine yardım etmeli” başlığıyla bir yazı kaleme alan Elif Şafak, Türkiye’deki Batı karşıtlığının yanlış olduğunu söyledi.

ABD’Yİ ÖVEN, BATI’YA YARANAN CÜMLELER!

Kapatılan Radikal Gazetesi’nin firari FETÖ’cü eski Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can’ın eşi yazar Elif Şafak, yazısında ABD’ye övgülerini de sıralarken, Batı’ya yaranma amaçlı cümlelerini şöyle kullandı:

“Geçmişe dönüp baktığımda, beni en çok etkileyen şeyin: Batı karşıtı, Avrupa karşıtı duyguların olmadığı. Bunun bir sebebinin Türkiye’nin Cezayir ya da Fas gibi sömürgeleştirilmemiş olması.” (Kaynak: Dirilişpostası)