Ana Sayfa HABERLER CHP’li Yılmaz’ı şoka sokan soru! Dondu kaldı

CHP’li Yılmaz’ı şoka sokan soru! Dondu kaldı

463

Cehaletiyle alay konusu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz çıktığı bir televizyon kanalında gelen sorular karşısında ne diyeceğini şaşırdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, konuk olduğu programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faaliyetleri için ‘harcama’ imasında bulundu. Devletin verdiği uçakla önce Kurultaya ardından referandum programına gitmemesi gerektiğini öne süren Yılmaz, Prof. Dr. Salih Yılmaz’ın yanıtlarına cevap veremedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN ARABASI SORUSU ŞOKA SOKTU

Salih Yılmaz, ‘Kılıçdaroğlu da kurultaya devletin verdiği araçla gitmiyor mu?’ diye sorunca, ‘bizim genel başkanın öyle bir şeyi yok, verdiler’ yanıtını aldı.

CEP TELEFONU KİMİN?

Yayında cep telefonununa da bakan Öztürk Yılmaz, kendisine yöneltilen ‘devletin cep telefonu hattını kullanıyorsunuz değil mi?’ sorusuna da ‘bu milletvekiline verilen hak’ yanıtı verdi.

DİĞER HABER: EVLENME YAŞINI CHP DÜŞÜRMÜŞ

Evlenme yaşı ve çocuk gelin tartışmaları üzerinden kamuoyunda sürekli olarak yanlış algılar oluşturmaya çalışan CHP’nin, 1938 yılında çıkarılan bir kanunla evlilik yaşını düşürdüğü ortaya çıktı…

AK Parti’yi ve muhafazakar çevreleri çocuk gelin ve evlenme yaşı söylemleri üzerinden sürekli yanlış bilgilerle karalamaya çalışan CHP’nin “erken evlilikler” için kanun çıkardığı ortaya çıktı.

1938 yılında çıkarılan 3453 sayılı yasa ile 18 olan evlenme yaşını aşağıya çeken İsmet İnönü öncülüğünde CHP’nin erkekler için evlilik yaşını 17’ye, kızlarınkini de 15’e indirdiği belirlendi.

CHP, AK Parti iktidarı tarafından düzenlenen erken yaşta evlenenlerin mağduriyetinin giderilmesine yönelik yasa tasarısını da provokatif eylemler ile çarpıtmıştı…

İŞTE O BELGE

İFTİRALAR ELLERİNDE PATLADI

CHP konuştukça arşivler açılıyor. Arşivler açıldıkça da CHP batıyor. AK Parti Hükümetinin 16 ila 18 yaş arasında mahkeme izni olmaksızın yapılan evliliklerin kamu davasına dönüşmesi nedeniyle ortaya çıkan aile mağduriyetlerini çözmesini engelleyen CHP zihniyeti hakkında tarihi bir bilgi daha gün yüzüne çıktı.

İSMET İNÖNÜ DÖNEMİNDE KANUNLAŞTI!

İsmet İnönü öncülüğünde tek parti döneminde, 15 Haziran 1938 tarihli TBMM oturumunda Türk Medeni Kanunu’nun 88. Maddesinde değişiklik yapılarak evlilik yaşının aşağıya çekildiği belirtildi. Akit’in haberine göre devletin ve milletin birbirinden kesin çizgilerle ayrıştığı dönem olarak hafızalara kazınan tek partili dönemde Medeni Kanun´daki evlenme yaşının kadınlar için 15, erkekler için 17 olarak düzenlendiği tespit edildi.

AK PARTİ NELER YAPMIŞTI?

18 yaşın altındaki evlilere yönelik Türkiye’de en önemli tedbirleri AK Parti aldı. Eski TCK.’daki, evlenerek cezadan kurtulmayı sürekli sağlayan düzenlemeyi (Eski TCK. 423,434’ü) AK Parti, 2004’te yürürlükten kaldırdı. Yine Eski TCK.’da “adabı umumiye ve nizamı aile aleyhine cürümler” başlığı altında düzenlenmiş cinsel saldırı suçlarını, yeni TCK.’da; “kişilere karşı suçlar” kısmında, “vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar” arasına AK Parti hükümeti aldı.