Bomba iddia! AK Parti’nin İstanbul Belediye Başkan adayı Süleyman Soylu mu?

tarafından
53
Bomba iddia! AK Parti’nin İstanbul Belediye Başkan adayı Süleyman Soylu mu?

Yerel seçimler için partiler hazırlıklarını yapmaya başladı. Partiler bir yandan yerel seçimlerde ittifak yapacaklar mı onun muhasebesini yaparken diğer taraftan da özellikle de büyükşehirlerde hangi isimi aday gösterecekleri konusunda çalışmalarına başladı. Peki AK Parti İstanbul’da hangi ismi aday gösterecek? AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) adayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mu olacak?

Yerel seçimler için partiler hazırlıklarını yapmaya başladı. Partiler bir yandan yerel seçimlerde ittifak yapacaklar mı onun muhasebesini yaparken diğer taraftan da özellikle de büyükşehirlerde hangi isimi aday gösterecekleri konusunda çalışmalarına başladı. Peki AK Parti İstanbul’da hangi ismi aday gösterecek? AK Parti İBB adayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mu olacak?

Türkiye 24 Haziran’da hem cumhurbaşkanını hem de Meclis’i oluşturan 27. Dönem milletvekillerini seçti. Sandıktan Cumhur İttifakı bloğu zaferle çıktı. 24 Haziran seçimleri en çok da CHP’yi zor durumda bıraktı. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, partisinden fazla oy alınca genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğu sallandı. Muharrem İnce önderliğindeki muhalifler CHP’de kurultayı toplamak için çabalasa da genel merkez kurultayı toplamadı. Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, parti içindeki muhaliflere karşı yerel seçimlerde sandıktan eldeki belediyeleri kaybetmek istemiyor. Bunun için Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapmanın peşinde.

İSTANBUL’DA CHP-HDP İTTİFAKINA KARŞIN AK PARTİ-MHP İTTİFAĞI

CHP özellikle de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni almak için HDP ile ittifak yapacağı söyleniyor. AK Parti’nin kalesi olan İstanbul, Cumhurbaşkanı Erdoğan için çok önemli. Başkan Erdoğan, yerel seçimlerde İstanbul’da güçlü bir aday ile girmek istiyor.

AK PARTİ İBB ADAYI SÜLEYMAN SOYLU MU?

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü köşe AK Parti’nin belediye başkan adayları ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Sarıkaya, AK Parti kulislerine dayandırdığı yazısında “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Adaylığı konuşuluyor” dedi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, “İsim, şehir…” başlığıyla yayımlanan yazısında Yargıtay Üyesi İsmail Ulukul’un kızı Elif ile Enes Selçuk’un düğün törenine katılan bakan, yargı, siyaset, bürokrat, iş adamlarının en çok konuştuğu konulardan birinin yerel seçimler olduğunu aktardı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki için “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndaki hizmetlerine dikkat çekilerek, ‘Eğer Ankara’yı alacaksak ancak Özhaseki ile alırız’ cümlesi tekrarlanıyor” ifadesini kullanan Sarıkaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için adı en çok geçen ismin ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu söyledi.

Soylu için “Gaziosmanpaşa ilçe ve İstanbul il başkanlığında bulunmuş; her sokağını bilen kişi. İstanbul’u ondan başkasıyla zor alırız” dendiğini belirten Sarıkaya, şöyle devam etti: “İzmir için ise 4 isimle konuşulduğu belirtilip, hepsinin ‘İş dünyasından geliyor’ olduklarına vurgu yapılıyor. Antalya için en çok ‘Menderes Türel ile devam’ cümlesinde uzlaşılıyor.”