Bilal Erdoğan neden o masadaydı? İşte cevabı

tarafından
562
Bilal Erdoğan neden o masadaydı? İşte cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırgizistan ziyaretinde heyette Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın yer alması üzerinden manipülasyon yapılmak istendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırgizistan ziyaretinde heyette Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın yer alması CHP’yi çıldırttı. Bilal Erdoğan’ın resmi heyette bulunmasına değinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “Kırgızistan’la resmi görüşmede hiçbir resmi sıfatı olmayan Bilal Erdoğan’ın masada ne işi var. Suçtur bu. Burada devlet sırları konuşuluyor.” diyerek tepki göstermişti.

Peki işin aslı neydi? Bilal Erdoğan’ın sahiden de o masada ne işi vardı? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Etnospor’dan yapılan açıkmalalar tartışmalara noktayı koydu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu Twitter’da Bilal Erdoğan’ın hangi sıfatla Kırgızistan’da olduğunu yazarak algı oluşturmak istedi. Oysaki Kırgızistan ziyareti sonucunda 2020 Göçebe Oyunları’nın Türkiye’de gerçekleştirileceği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Etnospor Konfederasyonu’nun resmi Twitter sayfalarından acıklandı. Dünya Etnospor Konfederasyonu Dünya Göçebe Oyunları’na ana sponsor olarak destek veriyor. Konfederasyon Göçebe Oyunları’nın ana sponsoru olarak çalışmalarını sürdürüyor.

“GÖÇEBE OYUNLARI’NI 2020’DE ÜLKEMİZDE DÜZENLEYECEĞİZ”

İkili görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada ülke arasında siyasi, ticari ve kültürel ilişkileri geliştirme konusunda ortak kararlılığı gördüklerini vurgulamıştı. Erdoğan açıklamasında şunları söylemişti: “İş forumunda yatırımları teşvik edecek her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduğumuzu ifade ettik. Kültürel bağlarımızı daha da güçlendirecek olan Bişkek Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camii’nin açılışını gerçekleştirdik. 3. Göçebe Oyunları’nın açılışına katıldık. Kırgızistan’ın dünya kültür mirasına kazandırdığı bu oyunları 2020 yılında inşallah ülkemizde düzenleyeceğiz.

ETNOSPOR’UN SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi temaslarında oğlu Bilal Erdoğan’ın da yer alması dikkat çekmişti. Bilal Erdoğan’ın Kırgızistan’daki rolü de böylece belli oldu. Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanlığı görevinde bulunan Bilal Erdoğan’a bağlı Etnospor’un sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şöyle; “Kırgızistan’da, Cumhurbaşkanımız Sn. Erdogan, Kırgızistan Meclis Bşk. Sn. Dastanbek Cumabekov ve Etnospor Başkanımız Sn. Necmeddin Bilal Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen toplantı sonucunda 2020 Yılında Dünya Göçebe Oyunları’nın Türkiye’de yapılmasına karar verilmiştir.” KAYNAK: SABAH