BBP’den yerel seçim ittifakı kararı!

tarafından
128
BBP’den yerel seçim ittifakı kararı!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimlerde ittifaka ilişkin bir açıklama yaptı. Destici, ‘BBP, bugüne kadar Cumhur İttifakı’nın ruhuna ve gerçekliğine hep sadık kalmıştır, bundan sonra da sadık kalmaya devam edecektir’ dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimlerde ittifaka ilişkin bir açıklama yaptı.

“AK PARTİ’NİN ÖNDE OLDUĞU YERLDERDE AK PARTİ’Yİ, MHP’NİN ÖNDE OLDUĞU YERLERDE MHP’Yİ DESTEKLEYECEĞİZ”

Destici yaptığı açıklamada, “İsteriz ki bizim adaylarımız, önde olduğu yerlerde desteklensin. MHP’nin önde olduğu yerlerde MHP adayının, AK Parti’nin önde olduğu yerlerde de AK Parti adaylarının desteklenmesi işin doğal olanıdır. Bu konularla ilgili ince ince yapılmış henüz görüşmelerimiz yoktur” dedi.

“BBP, BUGÜNE KADAR CUMHUR İTTİFAKI’NIN RUHUNA HEP SADIK KALMIŞTIR…”

Büyük Birlik Partisi lideri ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında yerel seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mustafa Destici, “Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da, PKK’nın siyasi partisinin etkili olduğu yerlerde, onun karşısında hangi partimiz yarışıyor ve önde görünüyorsa BBP’nin desteği oraya olacaktır. Bizim önde olduğumuz yerlerde de bizim adayımızın desteklenmesini arzu ettiğimizi de ifade etmek isterim. BBP, bugüne kadar Cumhur İttifakı’nın ruhuna ve gerçekliğine hep sadık kalmıştır, bundan sonra da sadık kalmaya devam edecektir. Ama hangi illerde aday çıkaracağız, hangi illerde aday çıkarmayacağız, bununla ilgili netleşmiş bir kararımız yoktur” diye konuştu.

FRANSA’DAKİ OLAYLAR

Fransa’da akaryakıt zamlarına karşı başlatılan protestoları değerlendiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Soros Fransa’da operasyon yapıyor. Peki neden? Çünkü FED’i ve İngiliz Bankası’nı idare edenler Macron’dan rahatsız, Macron’un, ABD kabadayılığına karşı bir Avrupa ordusu kurma girişiminden rahatsız” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici TBMM’de yaptığı açıklamada Fransa’da meydana gelen olayları değerlendirdi. Fransa’da ilk hafta yakıt zammı eylemleriyle başlayan karışıklığın haftasonu büyük bir isyana dönüştüğünü ifade eden Destici, “Polis şiddeti, yakılıp yıkılan yollar, bariyerler ve dünyaya yalnız yüzde 10’u gösterilen tüm bu keşmekeşi hepimiz çok iyi biliyoruz” dedi.

Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu şu demektir: Soros Fransa’da operasyon yapıyor. Peki neden? Çünkü FED’i ve İngiliz Bankası’nı idare edenler Macron’dan rahatsız, Macron’un, ABD kabadayılığına karşı bir Avrupa ordusu kurma girişiminden rahatsız, doların etkisini azaltarak Euro’yu canlandırmak istediği açıklamalarından ve euro rezervlerinin çoğalması için ortaya attığı ifadelerden rahatsız, dolarsız bir dünya fikrinden rahatsız ABD. Fransa’nın, Almanya’nın, Hollanda’nın kısacası Avrupa’nın, Türkiye ile yakınlaşmasından, ülkemizle ortak politika yürütmesinden, Türkiye’nin diplomasiye yön vermesinden de rahatsız. Bu sebeple iç huzursuzluk çıkarıyorlar ki ülkeler kendi dertleriyle uğraşmaktan, arzu ettikleri atılımı yapamasınlar. Biz bu oyunları gayet iyi biliyoruz. Fransız halkına gösterileri sona erdirip, bir an evvel demokratik yollara başvurmasını tavsiye ediyoruz. Ülkemize çekilmeye çalışılan operasyonun bu şekilde daha da iyi anlaşılacağı kanaatindeyiz.

‘TOPRAĞI EŞELEDİĞİNİZDE, YİNE MESELENİN ALTINDAN ABD VE İNGİLTERE ÇIKMAKTA’

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginliği de değerlendiren BBP Genel Başkanı Destici, şunları söyledi:

Buradaki asıl mesele ise Karadeniz’deki sondaj kuyularıdır. Toprağı eşelediğimizde, yine meselenin altından ABD ve İngiltere çıkmaktadır. Dünyayı yönetme amacı ve gayesi taşıyanların, başka başka coğrafyalardaki hedefleri uğruna gerçekleştirdikleri kışkırtmaları görüyoruz. Bu sebeple BBP olarak; biz, Rusya ve Ukrayna’yı itidalli olmaya davet ediyoruz. Diyalog ve karşılıklı iletişimin en güçlü silah olduğunu hatırlatıyor, devletimizin de diplomatik dengeleri koruma adına, bu karışıklıkta akıllıca hareket etmesi ve konuya son derece hassas yaklaşması ve yaklaştığını görmüş olmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.