Ana Sayfa GÜNDEM Başbakan’dan Karamollaoğlu’nun “devleti bize teslim edin” sözlerine cevap

Başbakan’dan Karamollaoğlu’nun “devleti bize teslim edin” sözlerine cevap

129

Başbakan Binali Yıldırım, ortak yayında gazetecilerin Saadet Partisi’yle ilgili sorularına cevap verdi.

Erbakan Ödülleri’ndeki skandala değinen Başbakan Yıldırım “Saadet Partisinin Erbakan’dan gelen misyonuyla bir alakası kalmadı. 28 Şubat’ta Erbakan’ı devirmeye çalışanlarla bir araya gelirseniz Erbakan’ın kemikleri sızlatırsınız” cevabını verdi.

Başbakan Yıldırım Karamollaoğlu’nun “Devleti bize teslim ederlerse ittifak yaparız” şeklindeki sözlerine şöyle cevap verdi

Muhalefetin üst akılının arkasında FETÖ var. FETÖ bunun gayreti içerisinde belirli bir alan bulunca bu şekilde bir faaliyet var. Recep Tayyip Erdoğan gidiyor Suriye’de etkili oluyor. Buradaki sorunları yaşayan bedel ödeyen şehit veren biziz. Saadet Partisi’nin rahmetli Erbakan’dan gelen misyonuyla bunların alakası yok. Tabanı bundan ayrı tutuyorum. Bu savrulmanın sebebi ihtiras ve çekememezlik. Soruyorlar ‘İttifak yapacak mısınız AK Parti’yle diyorlar’ ‘Anahtarları teslim etsinler yapacağız’ diyorlar yani bu ne demek?

***

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İktidara geldiğimizde tüm yatırımları durduracağız” diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na cevap vermiş ve Karamollaoğlu’nun bu sözleri çok tartışılmıştı.

AK Parti Maltepe İlçe Kongresi öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, “İktidara geldiğimizde tüm yatırımları durduracağız” diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na isim vermeden cevap vererek, “Şimdi birileri diyor ki biz yatırımları durduracağız. Niyeymiş, yatırımlar üretmiyormuş. Buna şu yeter. Göreve geldiğimizde 36 milyar dolar ihracat vardı, şimdi 160 milyar dolar. Savunma sanayimizde kendimizi savunacak silahlara sahibiz. Bunlar kolay olmadı. Bunları üreten bir Türkiye var. Bunları nereye koyacaksın. Fırat Kalkanı’nda, Afrin’de bunlarla bu mücadeleyi kazandık. Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 200’e yaklaştı. Bu mücadeleyi bunlarla yapıyoruz. Kararlılıklı harekatı yürüten Mehmet’imiz bu imkanlarla güç buldu. Üreten ekonomi yok diyenler gözünüze, dizinize dursun. Üreten ekonomi olmasa sen IMF’ye borcu ödeyebilir miydin? Çalışıyoruz ya, Bay Kemal çalış senin de olsun.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi birileri diyor ki, ‘biz yatırımları durduracağız.’ Niye’ymiş, yatırımlar üretmiyormuş.Üreten ekonomi yok diyenler gözünüze, dizinize dursun. Üreten ekonomi olmasa sen IMF’ye borcu ödeyebilir miydin?” dedi.