Akşener Kadir Mısıroğlu’nu hedef gösterip, Diyanet İşleri’ne saldırdı!

tarafından
166
Akşener Kadir Mısıroğlu’nu hedef gösterip, Diyanet İşleri’ne saldırdı!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, araştırmacı-yazar Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmesine dayanamadı. Akşener, Mısıroğlu’nu hedef gösterirken, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın görevden alınmasını istedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, ayak parmakları kesilen araştırmacı-yazar Kadir Mısıroğlu’nu hasta yatağında ziyaret etmesini hazmedemedi!.. Masumane bir hasta ziyaretini köpürten Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi, Erbaş’ın görevden alınmasını istedi.

Mısıroğlu’na, “Dış merkezlere bağlı” ve “müptezel” dedi
Akşener, Kadir Mısıroğlu’nu “dış merkezlere bağlı” ilan etti, edebsizce hakaretler savurdu. Akşener şunları söyledi:

“Türk milleti dün işgale izin vermediği gibi bugün de yarın da izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bir tarafta ezana dil uzatanlarla mücadele diyoruz. Diğer tarafta kurucu iradeye savaş açanlarla. Cuma hutbesinde Cumhuriyet’in kurucularına bir Fatiha’yı çok görenler bir müptezele ziyarete gitti. Dün sosyal medyadan sordum bugün buradan da soruyorum. İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin? Atatürk’e hakaret eden bir adama gidecek başka bir gün yok muydu? Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin? Sayın cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi feslilerden öğreniyorsunuz bu bizi kahrediyor.

“Görevden alın”
O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı’nı da görevden alın.”

KADİR MISIROĞLU DİYANET İŞLERİ BAŞKANININ ZİYARETİNİ İLİŞKİN ŞUNLARI SÖYLEDİ

Araştırmacı-yazar Kadir Mısıroğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ziyaretine dair önemli açıklamalarda bulundu. Mısıroğlu, ziyareti, “Tarihi bir hadise” olarak yorumladı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, rahatsızlığından dolayı ayak parmakları kesilen araştırmacı-yazar Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmişti. Bu ziyaret hakkında konuşan Mısıroğlu, olayı, “Tarihi bir hadise” olarak yorumladı.

Mısıroğlu, 10 Kasım Cumartesi günü, her hafta düzenlediği “Cumartesi Sohbetleri” isimli canlı yayın programında konuştu.

“Tarihi bir hadisedir”
Mısıroğlu, Ali Erbaş’ın ziyareti hakkında şunları söyledi:

“Şimdi Reis-i Cumhur ziyaretime geliyor, hele hele Diyanet İşleri Başkanı geliyor. En korkak müessese Diyanet’ti. Şu Şeyhülislam’ın beni ziyarete gelmesi var ya, tarihi bir hadisedir. Ben belalıydım… Kemal, ilah! Ona karşı bir laf söyleyen adamı nasıl ziyaret edersin?.. Bak, ne diyor hain, ne diyor odatv, hıyanet reisi, diyanet reisi… Neymiş benim hıyanetim? ‘Yunan galip gelseydi’ demişim. Ulan bin defa tekzip ettim alçaklar, utanın! ‘Yunan galip gelseydi, Mustafa Kemal’in yaptığını yapamazdı’ dedim.”

“Yunan kazansaydı” sözlerine açıklık getirdi
Yunanların Batı Trakya işgali sırasında şapka zorunluluğu ve Şeriat karşıtlığı gibi politikalar izlemediğini belirten Mısıroğlu, “Yunan komutanı Ankara’da otursa ne hocaları asabilirdi, ne medreseyi kapatırdı. Bunları yapmaya korkardı” diye konuştu.

Kemalistlerin, sözlerini cımbızladığını ifade eden Mısıroğlu, “Cümlenin yarısını alıyorlar” dedi.