ABD’li Generale Türk-ABD sıcak çatışması soruldu! Verdiği cevap herkesi şaşırttı

tarafından
125
ABD’li Generale Türk-ABD sıcak çatışması soruldu! Verdiği cevap herkesi şaşırttı

CIA eski Başkanı Orgeneral Petraeus, Türklerin söz konusu vatanları ve dinleri olunca sonlarını düşünmediğini ve bu nedenle çok farklı olduğunu bildirdi. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) eski Başkanı Orgeneral David Petraeus’a olası bir Türk-ABD sıcak çatışmasında neler olabileceği soruldu. Orgeneral David Petraeusa, olası bir Türk-ABD sıcak çatışmasında neler olabileceği sorusuna itiraf gibi yanıtlar verdi.

ABD’li Generalden Türkiye İtirafı: Türkiye ile sıcak savaş bizim için risk teşkil eder

Generalin cevabı şöyle oldu: Orada durup iki defa düşünmeleri lazım. Türklerden bahsediyoruz, kontrolümüzdeki Araplardan değil. Düzenli taktik ve biz de bile olmayan disiplinli bir orduya sahipler. Geri çekilme gibi bir huyları yok ve bu olasılığı hiç düşünmüyorlar. Top yekün savaşan bir millet. Olasılık hesapları yapmıyorlar, akıllarında toprakları ve dinleri varsa kaygılanıp sonlarını düşünmüyorlar.

BUNU SÖYLEMEMEM GEREKİYOR

Son iki yıl içinde ABD PYD’ye teknik bilgi aktarımı yapmış ancak Türkiye karşısında hiçbir başarı sağlanamamıştı. Bunu söylememem gerekir ama sırf bu yüzden onlarca ABD’li general ya emekli edildi yada kovuldu. Ülkeye giriş yapan her ABD ve Avrupalı turist adım adım izleniyor.  Şuan böyle kritik bir durum hem bizim için hem dünyanın geri kalanı için çok büyük bir risk teşkil eder.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) eski Başkanı Orgeneral David Petraeus’ın özellikle ; “Olasılık hesapları yapmıyorlar, akıllarında toprakları ve dinleri varsa kaygılanıp sonlarını düşünmüyorlar.” ifadesi sosyal medyada bir çok yorum aldı. Kullanıcıların çoğundan da, “bizi tanımışlar” şeklinde yorumlar aldı. ABD türklerin bu özelliğini ve geçmişten gelen yapısını çok iyi bildiğinden sıcak savaştan çekiniyor.